Potrzebne do stroju

Źródła, rady, inspiracje.
Awatar użytkownika
Driada
Organizator
Posty: 92
Rejestracja: 12 września 2011, 10:37
Lokalizacja: Poznań

Re: Potrzebne do stroju

Post autor: Driada » 04 czerwca 2014, 07:45

No bez jaj :) Klimat klimatem (wiedźma z mega zezem pewnie by go dodała), ale nie zamierzam wbiegać w co drugie drzewo. Okulary często mi psują strój i makijaż, ale ciężko bez nich funkcjonować. Nie przesadzajmy :)
Awatar użytkownika
BuazenBuzka
Posty: 28
Rejestracja: 28 maja 2014, 20:08

Re: Potrzebne do stroju

Post autor: BuazenBuzka » 04 czerwca 2014, 13:30

Ciekaw jestem w którym momencie ktoś zrozumiał - "Zdejmijcie okulary bo brzydkie." Zamiast "Czy dobrym pomysłem byłoby ucharakteryzowanie okularów na bardziej starodawne?"
Awatar użytkownika
Gettor
Posty: 147
Rejestracja: 30 marca 2013, 03:18
Lokalizacja: Wrocław

Re: Potrzebne do stroju

Post autor: Gettor » 04 czerwca 2014, 18:24

Że brzydkie to sugeruje zdanie "Strasznie rzucają się w oczy", ale tak czy siak raczej nikt nie poczuł się urażony czy coś.
Podpisujem siem pod apelem Ó o zakończenie off-topu.
Zurg
Posty: 162
Rejestracja: 21 maja 2012, 13:23

Re: Potrzebne do stroju

Post autor: Zurg » 05 czerwca 2014, 01:56

Wtrace swoje 3 grosze mimo ze nie nosze okularow....Robimy LARP-a czyli gre,zabawe a nie bawimy sie w ODTWORSTWO,tyle w temacie, podpisuje sie takze pod apelem Ó
Awatar użytkownika
Urszula
Koordynator LARPa
Posty: 2166
Rejestracja: 13 września 2011, 15:45
Lokalizacja: Poznań

Re: Potrzebne do stroju

Post autor: Urszula » 05 czerwca 2014, 10:58

To jeszcze jeden apel pod wpisem Buźki - masz rację, temat zszedł z głównego toru. Ja osobiście nie dekorowałabym okularów, a pozostawienie je takimi jakimi są. Charakteryzowanie ich na starsze jest za to bardzo fajnym pomysłem, ale obawiam się, że też bardzo drogim lub czasochłonnym. Marzyły by się szkła rodem z Imienia Róży :)
Awatar użytkownika
BuazenBuzka
Posty: 28
Rejestracja: 28 maja 2014, 20:08

Re: Potrzebne do stroju

Post autor: BuazenBuzka » 06 czerwca 2014, 21:37

A, że tak spytam, co jest potrzebne do czynności konsumpcyjnych? Jakieś widelce - mają wyglądać staro, czy jeść mam ostruganymi gałązkami? Nóż właśnie kupiłem (taki ładny). Miska - chyba tylko mam bambusowe, albo z jakimiś pseudonadrukami.

Jeszcze pytanie o najważniejszy ekwipunek każdego łowcy przygód - PLECAK!
Co się nosi? Torby, kaletki, plecaki, wszystko schowane po gaciach?
Awatar użytkownika
Gettor
Posty: 147
Rejestracja: 30 marca 2013, 03:18
Lokalizacja: Wrocław

Re: Potrzebne do stroju

Post autor: Gettor » 06 czerwca 2014, 21:41

Ja w zeszłym roku miałem drewniane łyżkę + miskę + kubek i z naczyń to to wystarczyło.
Co zaś się tyczy plecako-podobnych rzeczy to miałem kaletkę + 2 sakiewki i też wystarczyło. Plus noże pochowane po butach i rękawach, nioch nioch nioch... :D
Ważne żeby tak się wyekwipować, żeby dało radę swobodnie chodzić (a w razie potrzeby: biec), tzn. żeby sakiewki i kaletki nie zwisały luźno z jakiegoś paska, bo będą się majdać na boki i denerwować właściciela.
Awatar użytkownika
Rudy
Posty: 4
Rejestracja: 28 marca 2014, 16:46
Lokalizacja: Szczecin

Re: Potrzebne do stroju

Post autor: Rudy » 06 czerwca 2014, 22:10

W średniowieczu noszono takie coś jak europa (i kawałek azji) szeroka.

Torba Pielgrzyma:
Klik
Klik2

I jest to element garderoby zarówno damski jak i męski.
Wygodne, pojemne itd.
:)
Awatar użytkownika
Urszula
Koordynator LARPa
Posty: 2166
Rejestracja: 13 września 2011, 15:45
Lokalizacja: Poznań

Re: Potrzebne do stroju

Post autor: Urszula » 08 czerwca 2014, 10:33

Si, a odnośnie stroju Mavelle wkrótce wrzuci Wam survival - czyli czego potrzeba na Krańcu Świata. Naczynia na pewno trzeba sobie zapewnić w klimatycznym stylu, by nie psuły wrażenia na uczcie i służyły Wam całą grę. Kto o to nie zadba musi kitrać się z jedzeniem w czasie gry.
Awatar użytkownika
Driada
Organizator
Posty: 92
Rejestracja: 12 września 2011, 10:37
Lokalizacja: Poznań

Re: Potrzebne do stroju

Post autor: Driada » 08 czerwca 2014, 10:57

O właśnie, naczynia. Wczoraj szukałam różnych drewnianych naczyń po necie i na Allegro bieda z tym, wynalazłam tylko jakieś 2 sklepy internetowe, gdzie można kupić takie naczynia, ale to drogie rzeczy są. Znacie jakieś miejsca, skąd można zdobyć takie ładności do jedzenia?
ODPOWIEDZ