Podziękowania i wrażenia po LM VII Mór

Tematy wszelakie dotyczące Limes Mundi.
Awatar użytkownika
Urszula
Koordynator LARPa
Posty: 2166
Rejestracja: 13 września 2011, 15:45
Lokalizacja: Poznań

Podziękowania i wrażenia po LM VII Mór

Post autor: Urszula » 23 czerwca 2016, 21:45

Główny prąd podziękowań przebiega przez FB, ale jeśli ktoś nie ma a czuje ochotę podzielić się czymś oto i miejsce dla niego.
FB: https://www.facebook.com/LimesMundi/?fref=ts
Awatar użytkownika
Rave
Posty: 17
Rejestracja: 26 czerwca 2016, 14:32

Re: Podziękowania i wrażenia po LM VII Mór

Post autor: Rave » 26 czerwca 2016, 14:45

No to ja z racji odfacebookowania w tym oto miejscu dziękuję Nagashowi za bardzo klimatyczną akcję w Gaju (samo dotarcie tam, w ciszy przez gęstą mgłę było jak wyjęte z dobrego rpga :P) i wątki z rodzaju tych, jakie Vakarė lubi najbardziej. ;) Naprawdę świetnie mi się grało na tej edycji.
Awatar użytkownika
Urszula
Koordynator LARPa
Posty: 2166
Rejestracja: 13 września 2011, 15:45
Lokalizacja: Poznań

Re: Podziękowania i wrażenia po LM VII Mór

Post autor: Urszula » 04 lipca 2016, 20:30

Zgodnie z obietnica przeklejam wpisy z FB. Przepraszam, że z takim opóźnieniem:

NADZIEJA
Refleksje: To moja dopiero druga edycja ale bawiłam się pierdyliard razy lepiej niż ostatnio a i wtedy było epicko, więc zaczyna mi brakować powoi słów z gatunku epickości do porównania!!
Innymi słowy. Kto na Limes nie jedzie, nie żyje... No chyba że pojedzie i umrze (wybacz Constantine xD)
Kogo nie ściskałam na baj baj to teraz ściskam. Kocham Was wszystkich i już tęsknię D:

Towarzyszom przy stole na ucztach. Czyli tym, którzy dosiadali się w trakcie, lub siedzieli obok cały czas. Dziękuję wam za to, bo w zeszłym roku dobijała mnie samotność. Nadziejka to takie ciche stworzenie, co nie rozpoczyna rozmów i boi się niekiedy nawet poprosić o podanie czegoś... A przy Was się nie bałam... Zarówno mojej żeńskiej, lazaretowej ekipie za to dziękuję oraz Wojemiłowi, co to dbał bym jadła :D Najadłam się tylko dzięki Wam!

Lazaretowi - wprawdzie tymczasowemu, ale na kolejnej odsłonie stawiamy już konkret przy Olszadach :D Ale i tymczasowy był wspaniały - dziękuję naszej Siostrze, bo jedyna chrześcijanka w Lazarecie, ale za to jaka paląca się do pracy! Brakowało nam kogoś tak stałego, bo niektórzy z nas są zielarzami/cyrulikami "w terenie". W ogóle lazaret wyszedł nam super i pracowało nam się bardzo dobrze - szkoda tylko, że tak często mnie wyganiały prywatne i publiczne sprawy - taki widać mój los odkąd powstał lazaret o.o Toteż ja nadal leczę najczęściej w terenie xD

Mistrzom Gry przede wszystkim Sława, Chwała i w ogóle. Najchętniej postawiłabym sobie wasze postaci w formie figurek w pokoju na półce i wzdychała dzień w dzień, bo... bo TAK! Bo gra się pod wami niesamowicie!
- Urszulko, za twój Bór, w którego objęciach czuła się Nadziejka jak dziecko tulone przez matkę, a ja miałam ochotę piszczeć "awww".. A także za twą Babuchę i jej napitki (to powoli wchodzi mi w krew, że pojawiasz się Babuchą, a ja lecę po picie dla Ciebie xD)
- Salahadzie... Wypady z Tobą na bagna to od teraz mój Limesowy rytuał. Nie wyobrażam sobie iść na moczary z kimś innym niż Ty :D No i zawsze masz niespodziankę w zapasie,.. już myślę, że wiem co Ci się tam pod dekielkiem chowa, a tu przywalasz nagle z grubej rury niespodziewanie :D
- Zielarzu... bo jesteś Papą Zielarzem (dejmn,.. jednak nie Papą, tylko prędzej Synem D: )... Bo wytrzymujesz moje małe złośliwości (pamiętamy przecież, że ja to wszystko z miłości do Was xD) i moje szalone pomysły, setki pytań i ciągłego nawoływania do różnych spraw. Jestem mega upierdliwa, wiem... ale wytrzymujesz to... CHWAŁA CI D:
- Franc. Foch. Za brak Mammona foch z przytupem by był, ale z racji na epicką maskę Boju i twojego groźnego Jawnuta focha nie będzie, chociaż chciałam byś mnie na do widzenia z Jawnutował spojrzeniem i tego nie zrobiłeś D: xD
- Nagash - zacnie umierałeś i me podziękowania oraz poświęcenie najlepiej oddadzą bąble po pokrzywach na rękach, gdyż uwięziłam Śmierć z Tobą kręgiem z pokrzyw NA SERIO xD
- Wspaniała Bestio, dziękuję za wydanie mi kart przedmiotów *-*
- Najwspanialszemu Mistrzowi Kucharzowi, który Brzuchola Napełni i do Dzbana Poleje! ... Tytuł Dymka robi się w moim wykonaniu coraz dłuższy D: Ale dla mnie jedzenie jest zawsze na 1 miejscu, więc i on tam jest. ^^
- Naszej Paparazzi <3 Wreszcie mogę mieć nadzieję (hue hue), że Nadzieja będzie na więcej niż 1 zdjęciu! *-*

Murve... Lyluś... Powój.. Sis... Czy jak ci tam wołać. Mordo ty moja kochana, dzięki ci za to, że jesteś mej postaci takim wsparciem i powiernikiem. Dzięki, że jesteś i moją Nadzieją - ale również mnie - znosisz. Co ja bym bez ciebie zrobiła - zmarła D: Spróbowałabyś kiedyś na Limesa nie jechać, to bym cię siłą zaciągnęła! :3

Marcyś (Paula)... Bo mimo wyniesienia się ze stanu chłopstwa na "wyżyny" , wciąż byłaś z nami. Za to, że miałam się o kogo troszczyć i martwić. No i za bycie drugą ciocią Pomścibora po Murve x3

Mój ty zaciągający rudzielcu.. Tobie i twojemu men'owi dziękuję za bycie w lazarecie, za bycie ze mną w wielu chwilach na fabule i w przerwach - że miałam z kim pogadać i pocisnąć bekę. Za żarty o Janie i dzieciach z piekarnika, no i przede wszystkim za niańczenie mi dziecka.. ŚWIĘCI jesteście! xD

Bratomiło. Adoptuję Cię na moją córkę po prostu   Twoja postać budzi we mnie tyle ciepła, że nie masz pojęcia. Dobrze, żeś nie była chora, bo podałabym lek tobie, a pozostałym kazała płonąć xD a potem miałabym wyrzuty sumienia, jakbyś musiała pić przed Morem tamto obrzydlistwo xD Toteż... Zostań z nami w Lazarecie proszę, ucz się dzielnie i nie choruj więcej!!!!!

Kupcowi - za niemiecki, za holenderski, za złote serce, nawoływanie Gody, mydło dla lazaretu i w ogóle za całokształt <3 <3

KRZYSZTOF ZWANY LISEM

Jestem bogatszy o szyszkę i szczura. Totally worth it.
Jedynie nie mogę wybaczyć Constantinowi że jak tchórz wybrał śmierć miast wojny.

MIECZYSŁAW

Wróciłem. Kurz i emocje opadły. I nagle stwierdziłem, że zacząłem już tęsknić. Odsłona cudowna. Do teraz mocno siedzą mi w głowie sceny tak niesamowite i epickie, że jeszcze długo będę je pamiętał. Dzięki wszystkim za wspaniałą grę. Spycjalne podziękowania do:
- Całego lazaretu za ogromny wkład do klimatu za pomocą genialnej charakteryzacji ran
- Krzysztofowi za towarzyszenie mi w najbardziej szalonym planie jaki dotychczas wykonałem na limesie
- Urszuli (Borowi) za umożliwienie całego planu i za wytrzymanie całej kłótni z Licho na mokrej trawie.
- Francowi (Bojowi) za spektakularne walki i jedną z najbardziej epickich scen (tu razem z borem) o której kto wie, ten wie
- Ludziom lasu (Tar, Licho, Lape) za wytrzymanie mojego klimatycznego gadulstwa i naprowadzeni na drogę boru
Jeszcze raz dzięki wszystkim. Wymieniłem tych, z którymi miałem na tej odsłonie najwięcej wspólnego, ale bez wszystkich nic by z tego nie było więc wszystkim i każdemu z osobna dzięki i do zobaczenia we wrześniu.

MAGDALENA HARRACH

Ja chciałam podziękować przede wszystkim Mistrzom Gry, to dzięki Wam możemy się dwa razy w roku tak cudownie bawić.
Szczególne podziękowania dla Was, MG Fabularni, Urszulo, Salahadzie, Nagashu, Zielarzu i Francu, dziękuję Wam wszystkim za rozmowy przed Limesem, za Waszą otwartość, ogrom pracy i czasu jaki wkładacie w to, by każdy się świetnie bawił. I bardzo dziękuję za zaangażowanie i pracę, jaką każdy z Was włożył w moją postać, jesteście cudowni, jesteście najlepsi, SŁAWA WAM!

Urszulo, za absolutnie wszystko, za nasze rozmowy, za zrozumienie i Twoje starania, by moja gra była ciekawsza, za poświęcenie i oddanie Limesowi - bez Ciebie by tego wszystkiego nie było :)

Salahadzie, za całą pracę przed grą związaną z przedstawieniem mi pobytu w Twerach, za rozmowy z Jaksą i barwne opisy.

Nagashu, za zrozumienie mojej postaci i za szachy, których chyba nigdy nie zapomnę :)

Zielarzu, za świetny pomysł z zadaniem dla mnie, za Los, za taniec z Tvirbutasem i za sklerozę :D

Francu, za Rikautisa i za Jawnuta, przed którym tak wszyscy drżeli, że jeno moja kuzynka tyle odwagi miała by za niego pójść.

Dziękuję wszystkim organizatorom, sama wiem, ile pracy trzeba włożyć w przygotowanie wszystkiego, tym bardziej doceniam wysiłek i poświęcenie, SŁAWA WAM!

Dziękuję wszystkim graczom, z którymi miałam przyjemność grać, było Was naprawdę wielu, wszystkich nie jestem w stanie wymienić. Za przygotowanie, za wyobraźnię, za to, że byliście, SŁAWA WAM!

Onfisie, dziękuję Ci za to, żeśmy kolejny Limes razem przetrwali i że po raz pierwszy nie musiałam rozpaczać nad umierającym Frantiskiem. I dziękuję Ci za szachy i parę chwil przez które myślałam że padnę na zawał, jesteś w tym niezawodny :D

Macieju, za bycie Edrą, ze wszystkim co się z byciem Edrą wiąże i za nasze rozmowy :)

Driado, Sigito moja droga, już Ty doskonale wiesz, za co ja Ci dziękuję :) <3

Wszystkim moim służkom i chłopom, za usługiwanie przy stole, za przynoszenie ław kiedy tylko zechciałam siąść przy ognisku, za kłanianie się - to dzięki Wam mogłam się poczuć jak pani na włościach.

Powój, Murve, za padanie do stóp i za to, że zawsze byłaś gdy Cię potrzebowałam, za piękną twarz na początku gry, za oddanie.

Jarostryju, za całowanie brzegu mej sukni i błaganie o wybaczenie, za noszenie ław i wycieranie ich własną koszulą by mój wielkopański tyłek się nie ubrudził, teraz już Cię nie zapomnę :D

Pixelu, Wojemile, za śledzika, za rewelacyjny klimat jaki wprowadzałeś swoją grą i za scenę z biskupem w czasie wiecu <3

Sosu, Henryku, za wspólną grę, wyznania miłości, sławienie mego piękna, za pierścień i bycie prawdziwie szlachetnym, błędnym rycerzem o czystym sercu.

Aniu, Kalino, kuzynko moja, za to, że stanęłaś na wysokości zadania i zgodziłaś się, mimo pewnych przeciwności i wątpliwości, dostąpić tego zaszczytu i zostać żoną Jawnuta.

Izo, Aiste, za bycie panią na włościach, za to, żeśmy się zaczęli w końcu dogadywać i za nasze wielkopańskie rozmowy - koniecznie musimy zrobić cośmy zaplanowały na następny Limes :)

Indiano, Iwietto, za bycie kobietą z jajami, która potrafi o siebie zadbać i pokazanie, że kobieta może być silniejsza od mężczyzny także w walce oraz za to, jaką zgraną ekipę stanowiliście z resztą Twoich Rusinów.

Grajasie, nie do końca szlachetny rycerzu, Złoty Kundlu, dziękuję za opór w wywiązywaniu się z umowy :)

Dziękuję Marceli (Aver), Nicławowi (Bezjimienny) - gra z Wami i rozmowy między innymi przy stole to była prawdziwa przyjemność.

SŁAWA, SŁAWA, SŁAWA!
I do zobaczenia we wrześniu :)

IWIETTA

To i ode mnie kilka słów.
Dzięki Wam wszystkim, limesowa społeczności, że przyjęliście przybyszów z odległych krain, odległych pod każdym względem, że pomimo tego, iż się tak cholernie od Was różniliśmy, daliście nam znaleźć jakieś miejsce wśród Was ....
To było dziwne przeżycie, którego sama jeszcze sobie w głowie nie ułożyłam, pełne odczuć z przeciwstawnych końców skali. Ale jedno było, jest klarowne - "kraniec świata" pełen jest wspaniałych ludzi, których cieszę się, że dane było mi poznać.
Zespołowi Mistrzów Gry ogromnie dziękuję za Waszą cierpliwość do nas, pobłażliwość i niezbyt ostentacyjne śmianie się z naszych dylematów i zagubienia w grze ;)
Francowi zwłaszcza za wytrzymanie mojego miliona pytań, Salahadowi za wyzwania historyczne i opowieści, Zielarzowi za niedźwiedzia i to kolano, co mnie wciąż boli ;) , Urszuli za przecudowne spotkanie z Borem i wszystkim razem i z osobna za możliwość zajrzenia do Waszego świata, możliwość nauczenia się czegoś, poznania innych i siebie też trochę.
Onfis, Powój, Aver - Wam dzięki, żeście mnie tu przyciągnęli w końcu :) Warto było ze wszechmiar.
Współgraczom wszystkim dziękuję za pobłażliwość i pomoc, za to, żeście nam wybaczali to nasze niedopasowanie do Was. Jeśli coś komuś niemiło uczyniłam, to przepraszam, oddacie mi następnym razem   ;) Nie ze wszystkimi udało mi się coś wspólnie ugrać, z niektórymi nawet nie udało się zamienić kilku słów w grze :( Ale kto wie, może i wrócimy z tej wojny, to może i się to naprawi ;)
Do zobaczenia gdzieś kiedyś, a gdybyście zawędrowali kiedyś pod Silberberg, to zawsze znajdziecie tu miłe przyjęcie :)

RYMAR

Bardzo dziękuję za bardzo dobrego larpa, w którym miałem przyjemność zagrać. Bawiłem się dobrze i pozdrawiam wszystkich serdecznie :) Koniec był tak gotycko-mroczny, że nadal mi się śni

IGNAS

Najsampierw chciałbym podziękować Perkunasowi za pogodę. Tuż po nim należą się podziękowania Mistrzom Gry, za-je-bi-sta robota! Pierwsze honory dla Urszulu - za opiekę fabularną, cierpliwość do pytań, szkolenie. Za nadającą nowy sens rozmowę z Perkunasem, za Bór i chyba przede wszystkim za Babuchę! Za innych też, ale nie wszystko wolno na forum. Całego posta mógłbym poświęcić Tobie i byłoby mało! Zielarzu - za scenę pod drzewem, grządkę, Trvibutasa i za kwiatka <3 . Franc! Za Los, za Bój, Jawnuta, sceny z Tobą są zawsze intensywne. Salahadzie, powinieneś przechrzcić się na MG Bagno, nie wyobrażam sobie moczar bez Ciebie i Limesu bez moczar. Za to jak ofiarnie i fizycznie angażujesz się w sceny i za świetną narrację! Nagashu, za bagna, za scenę śmierci, za to o czym mówić nie mogę. Bestii i Dymkowi po stokroć chwała - jadłem zawsze ze smakiem - nawet patrząc na gębę Jaksy na kacu - to naprawdę wyczyn, a nie tylko do tego Wasza rola się ograniczała, tak więc tym bardziej dzięki! CDN!
Awatar użytkownika
Urszula
Koordynator LARPa
Posty: 2166
Rejestracja: 13 września 2011, 15:45
Lokalizacja: Poznań

Re: Podziękowania i wrażenia po LM VII Mór

Post autor: Urszula » 04 lipca 2016, 20:32

Klika słów także ode mnie:

Drodzy, najdrożsi Gracze!
Nie ma dość słów i emotków, by wyrazić wdzięczność za to, że tworzycie Limes Mundi. Bez Waszego zaangażowania, historii, strojów, dram, knujstwa przed i po larpowego, nie chciałoby się nam połowy z tego co dajemy. Poświęcanie snu, zdrowia, normalnego życia, kupy stresów i ogólne wariactwo, opłaca się tylko dzięki Wam. Z tego miejsca serdecznie dziękuję wszystkim: tym którzy są z nami od dawna i tym którzy odwiedzili nasz świat po raz pierwszy, wzbogacając Limes we wspaniałe, nowe kreacje.
Jestem też wzruszona i osobiście zbudowana ciepłymi słowami, jakie od Was płyną tu i innymi kanałami. Dziękuję, po stokroć dziękuję i obiecuję więcej.
Specjalne podziękowania grupowe:
*Dla waszystkich moich graczy i kilku tych, których musiałam porzucić z bólem serca. Jesteście wspaniali. Dziękuję, że znosicie mój sadyzm i wyciągacie z niego dobrą zabawę. Sława Wam!
*Dla waszystkich, którzy fabularnie i poza grą płakali. Wasze łzy ryją banię i dają kopa. Dziękuję za te emocje. Limes gniecie :)
*Dla tych kobiet, które urżnęły sobie włosy. Wow! Nowa moda? Ale przecież się nie umawiałyście! Sceny wspaniałe, z mojej strony kolejny szok i nagroda. Dziękuję za poświęcenie i wczutę. Te które ocalały na stałe przypinam do pasa i będę nosić z dumą. Mam nadzieję, że fryzjerzy coś na to poradzą! Ps. Damianie: I Tobie też stokroć dzięki za włosy. To chyba Twój czar :)
*Dla bitych i poniewieranych. Za ból, pot, łzy i krew.
*Dla wszystkich, których pociąga rozmowa z Babuchą i poświęcają jej czas!

Dla Mistrzów Gry:
Bestia- jesteś duchem Limesu, bez Ciebie nic by nie było. Dzięki za Twoją pracę i ogar, jesteś niezastąpiona. Zawsze tam gdzie trzeba i z tym co trzeba. Sława jest po wieki!
Damian - Za Twoje crafty, oganiecie, stoicyzm i papu. Mamie za smalec. Praca z Tobą to przyjemność! Twoja obecność to ostoja. Całuję stópki!
Przecława- za debiut i zdjęcia. Za zaangażowanie i inicjatywę. Za 30 ratus ratusów!
Jedrzej Salahadzie - praca u Twojego boku to zawsze coś więcej. To robienie Limesu :) Dziękuję za zaufanie, wysiłek, przewalczanie trudów, inspiracje i Twój niegasnący ogień i samozaparcie! Dobra robota! Podziwiam Cię co dnia!

Dawid Franc. Za porywające dyskusje, za wspólną harówę nad papierami, dzielenie swojego świata z Limesem, zaangażowanie, niezawodność i uśmiech nr 317 :) Goń! Wiecznie goń ze mną!
Marcin Zielarz - za wspaniałe rekwizyty, udźwiekowienie, niezwykłą i powalającą pracę nad Zarazą, niezawodność i czas. Z Tobą zawsze raźniej. Pojdź w me ramiona Kaaaaraaaasiu!
Maurycy Nagash - za wielki powrót, radość moją i Twoją z niego, za stanięcie na wysokości zadania, za usprawnienia w panelu, brak snu, pokorę i wyciąganie wniosków. Świetnie, że jesteś!

Całej powyższej ekipie po stokroć sława niech się niesie! Limes to WY!

Civril/Sigurd. Za wsparcie w domu, otuchę, Twoje przewalczanie słabości i obecność. Całą pracę przed i po. Bezproblemowość i moje ukochane "spoko, jedziemy", choćby w środku nocy!

Każdemu kto zaangażował się w pomoc: Lidii, Driadzie, Michałowi, Ince, Paulinie, Szymonowi, Maćkowi i Tobie, o którym może zapomniałam, a powinieneś być wynieniony. Dzięki Wam po stokroć!

Dla tych z Was, który pomagali w niedzielę, widzieli nasze wycieńczenie i oddali wdzięczność w pracy. Sława Wam, dziękujemy! Jesteście przykładem!

Wszystkim nie zdołam powiedzieć promila z tego co powinnam, jeśli kogoś haniebnie pomijam, wybaczcie!
Sigito - jesteś moim paliwem przed i w trakcie gry. Nikogo nie poniewieram z takim zamiłowaniem. Dziękuję za Twoją miłość do Limesu i dzielne znoszenie jego kopniaków. Twój powrót do Telsz ścisnął mi gardło.
Migliusie - za nie bycie Michałem, choć i jego bardzo lubię. Za wyważenie swojej roli, wdupianie siebie i innych, za dramę i ojca.
Ignasie - za poświęcenie wszystkiego poza nogą by być na Limesie, za piękny powrót, za siłę czołgania się w błocie i radość z wycia na kolanach. Za brniecie w pokrzywy losu. Zniosłeś wiele w zajebistym stylu. Uwielbiam Cię za to! I za taniec :)
Mieczysławie -dałeś mi to czego czekałam siedem gier! Okazałeś się do tego świetnym mówcą. Za wszystkie emocje, śledzenie mnie z Krzysztofem, długą drogę głową w dół na Twoich plecach, całą rozgrywkę, chcę więcej!
Wojszwił i Urte - Byliście bezbłędni, gacie mi spadły, nic dodać, nic ująć.
Ewgerd: za pióra i rozmowę z lisem. Piękną pracę przed grą i spełnienie moich marzeń i swoich obietnic. Za kij. Limesu już bez Ciebie nie ma.
Edra - za ból istnienia w oczach.
Teodor - za nową odsłonę i jeżdzenie po podłodze. Obiecałam kuksańca, dzielnie zniosłeś. Dziękuję, że zawsze jesteś!
Ambroż - za piękny prezent (wzruszona, czekam na specjalną okazję) i uczciwość. Oglądanie i prowadzenie Twojej gry to przyjemność.
Maximilian - za każde charchnięcie, wspaniałą stylizację i protezę. Sława!
Medle - za podjęcie wyzwania i starania. Walczymy.
Einar - za wspaniały handel i "I can't believe I do that". Wespół z Rymarem daliście mi psychiczny wentyl, gdy był potrzebny! Za wołanie wśród drzew. Za długą podróż z Holandii. Wracaj do nas. Bawiłam się z Tobą doskonale.
Sylwan - za powrót na właściwe tory, przygotowanie, każdą rozmowę i czar. Dobrze mieć Cię spowrotem!
Fulwia - za piękny debiut i wypełnienie sobą świata. A nader wszystko za krzyk "Ludzie, czemu nic nie zrobicie? W morze nie straszna jest choroba, a Wasza obojętność". Moja droga w punkt. Wracaj do nas!
Magdaleno - za nowe tory, wspaniałe stroje, wszystkie rozmowy przed, rozwijanie się i sernik. Pycha!
Żegota - za ślady ciągnięcia na ściółce - bezcenne. Obojgu z Navią za ładny debiut i oderwanie od przykrości podróży! Nasze drzwi stoją przed Wami otworem!
Wojemił - za każdą pieśń, połowy i kimat. Telsze bez Ciebie nie byłyby takie same!
Henryku - za jak zwykle super kreację postaci i rozmowę przy ognisku. Trzymam za słowo.
Aiste - za silną kobietę. Za Twój cynizm. Uwielbiam!
Nadzieja - za oddanie grze, spamy i objęcia.
Iwietta - za kolejną silną kobietę i wysadzenie mnie z siodła (jak ja biję, krew nie tryska z nosa ;) ). Za zatkanie mi rogu miodem i ziarnem. Wracaj do nas, czekamy!
Całej ekipie Rusinów za przygotowanie. W Waszej grze było więcej męskości niż się spodziewałam. Brawo!
Benedyktowi - za cudowny debiut i kronikę. Wryłeś się w moje serce, wracaj!
Baltazarowi - za ciekawe rozmowy o Bogu, za Twój ból i umęczenie. Jakże przekonywujące!!! Serce mi krwawiło. Sława Tobie i Twojemu ciału!
Chłop Jarostryj - jedyny prawdziwy! Bezcenny!
Nicław - za bycie coraz lepszym!
Marcela i Murve- za wszystkie emocje i rozwój
Frantisek - za wielkopańskość i jej brak w lesie. Za ukochane moje rozmowy z Borem, nawet jak nie ma o czym mówić.
Licho - za to, że wytrzymałaś, choć wiem, że było to bardzo trudne. Podniosłaś się i za to sława! Limes gnieść musi.
Lape - za to, że tęsknisz. Ja też.
Rymar - za to, że do nas dolaczyłeś. Dałeś mi szansę do rewanżu, a zasługujesz na to. Wracaj do nas!
Julian - za powrót Stackelberga.

Jeśli kogoś pomijam, hańba na mnie! Dziękuję raz jeszcze, widzimy się niebawem. Wiele historii jest jeszcze do opowiedzenia na Żmudzi. Przebywajcie!
ODPOWIEDZ